Margreeth
01-23-2008 8:40
Sje
01-23-2008 9:45
Tja, en nu maar oefenen! En er komt elke week een oefening bij dus de dagelijkse training gaat steeds langer duren. Hou je ons op de hoogte?
Anja1966
01-25-2008 3:00

Groetjes, Anja
Sje
01-25-2008 8:15
Verschillende oefeningen zijn op in de vorm van versjes dus dat spreekt kinderen natuurlijk aan. We zijn nu bij Tikke-takke tonen, wie wil er witte bonen.
Ze heeft die oefening pas sinds woensdag dus ze kent het natuurlijk nog niet zo goed. Dus vanochtend kwam er na Tikke-takke toeken: “Wie wil er witte bonen kopen!”, in plaats van “Wie wil er lekkere koeken”. Haha!
En voor de logopediste is zo’n versje ook een goede test om te zien of thuis goed geoefend wordt natuurlijk. Kent een kind na een aantal weken dat versje nog helemaal niet uit het hoofd, dan is de kans groot dat het trainen thuis te wensen overlaat. Dus dat is ook een mooie stok achter de deur voor ons als ouders.
Peter P
01-25-2008 9:09
Sje
01-25-2008 10:01
Anja1966
01-28-2008 9:23
Hier wil ik het eventjes bij laten, Peter! 😉
Groetjes, Anja
Peter P
01-28-2008 10:58
Sje
02-27-2008 9:22
De kleine kleine dame doet het erg goed. Kan ook bijna niet anders, we oefenen heeeeeeeeeeel consequent elke dag met haar. En ook door de dag heen letten we samen met haar erg goed op.
Sinds een paar dagen zegt ze soms zonder dat ze er erg in heeft af en toe een woordje met het tongetje achter de tandjes. Dat hebben we dan maar verrassingswoordjes gedoopt en voor elk verrassingswoordje mag ze een stickertje op een vel plakken. Is het vel vol dan krijgt ze iets lekkers of een andere kleine verrassing.
De logopediste was vandaag zo tevreden dat we overstappen naar om de 2 weken logopedie in plaats van elke week. Erg trots zijn we op de kleine kleine dame!
We zijn er nog lang niet maar we zijn wel een heel eind op de goede weg! Ik ben dus heel blij dat ik de stap genomen heb naar logopedie.
kôlleke
02-27-2008 11:35

Miriam
02-28-2008 8:18
Sje
02-28-2008 8:01
Wel moeilijk om te beslissen wat je daar nou mee moet. Elke keer de hemel in prijzen dat dat zo goed is als ze niet slist, of ook eens helemaal niks van zeggen om er niet meer teveel de nadruk op te leggen. De oefeningen doen we namelijk toch wel dagelijks. En als ze steeds meer goed gaat zeggen, lopen we de hele dag door alleen maar complimentjes te geven en dat kan haar natuurlijk ook tegen gaan staan. Ze moet ook geen overdosis krijgen lijkt me.
Dus maar beetje proberen te doseren denk ik. Zal volgende keer eens aan de logopediste vragen wat wijsheid is met die complimentjes. Doseren of niet.
karin185
02-28-2008 8:38
Louise
03-02-2008 6:05
Onze kleine meid zei op een gegeven moment, toen ik doordat ze zo goed vooruit ging wat over-enthousiast was met oefenen: “Dat doe ik wel met Ingrid! Jij bent niet mijn logopedist!” Elke keer nog als ik een ek-ster zie denk ik aan die uitroep van onze kleuter, want om dat moeilijke woord ging het…
Sje
03-02-2008 6:56
Hier heeft de kleine mop net weer 4 stickertjes geplakt voor woordjes die ze vandaag uit zichzelf goed gezegd heeft. En ze mocht lekker ongegeneerd de afdekfolie van haar prinsessendanoontje aflikken. Goed voor de tongspiertjes!
Louise
03-02-2008 7:47
Sje
03-02-2008 7:58
Hier ook dikke pret als ze hageltjes van haar bordje mag likken. Alleen beetje vervelend voor de oudste want die mag het eigenlijk niet natuurlijk. Maar die laten we (vergezeld van de nodige uitleg over uitzondering etc.) tijdelijk gewoon lekker meedoen met haar kleine zusje.
Louise
03-02-2008 8:45
Sje
03-02-2008 9:35
Anja1966
03-03-2008 2:49
@Sje: Ja het is verstandig om het “in katzwijm vallen” nadat de KKD (Kleine Kleine Dame) een verrassingswoordje (goeie vondst!) heeft gezegd, af te bouwen. Je kunt dan natuurlijk ook best zeggen: “Ik heb vanmiddag al een paar keer gehoord dat je je tong goed achter je tandjes had! Wat knap van je!” Maar het moet natuurlijk “normaal” worden en ook zonder complimenten moet het op den duur goed gaan.
En het is altijd slim om de andere kindjes bij de oefeningen te betrekken, maar het kindje dat moet oefenen moet het niet vervelend vinden, natuurlijk
Succes!
Groetjes, Anja